Szukaj
  • Artur Okruszek

Elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej

Zaktualizowano: 5 kwi 2020

Obecnie każdy pacjent może zdalnie śledzić swoje recepty, zwolnienia chorobowe, skierowania i wiele innych danych na portalach wspomagających korzystanie z cyfrowych zalet cywilizacji.

Pod tym linkiem:

https://pacjent.gov.pl/ikp/strona_glowna

Często przypomnienie sobie dat wizyt, otrzymanych skierowań czy zwolnień lekarskich jest niełatwym zadaniem. Tutaj jest wszystko. W jednym miejscu - wydane recepty, nazwy leków, skierowania wystawione w czasie wizyty.Profil zaufany ePUAPUżytkownicy mogą z łatwością zarejestrować się, aby stać się członkami systemu ePUAP i stworzyć własne strony profilowe. Wówczas, można nie tylko śledzić swoją historię leczenia ale też załatwiać wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.


Profil zaufany ePUAP można założyć w każdej chwili tu: https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany


Wskazówka:

Pierwszorazowo należy poświadczyć swoją tożsamość dokumentem okazanym w wyznaczonym punkcie weryfikacyjnym (np. niektóre urzędy skarbowe) ale i tutaj jest wyjątek - niektóre banki umożliwiają poświadczenie tożsamości online dla swoich dotychczasowych klientów, zatem i tik nie będzie konieczności wychodzenia z domu. Szczegóły pojawią się w trakcie zakładania konta ePUAP.16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie