top of page

Brak lekarzy

 - to już codzienność. Co robić kiedy kontrakt NFZ jest zbyt słabym magnesem dla nowych lekarzy ? Wychodzimy na przeciw koncentrując zalety informatyzaji, czy wręcz globalizacji. Pozwala to zaangażować specjalistów z odległych destynacji, nawet jeśli Twoja firma jest oddalona o kilkaset km od ośrodków akademickich. Nie pokryje to w pełni potrzeb firmy ale około 20%. Dlaczego nie ?

Design Book_edited_edited.png

Reorganizacja zadań

Ultra budżetowe podejście płatnika stawia podmioty pod ścianą, ale nie musimy się poddawać. Nawet będąc na krawędzi należy poszukiwać możliwości reorganizacji, zwiększającej dochodowość firmy. 

2

Delegowanie usług

Outsourcing usług jest uznanym zjawiskiem gospodarczym. Tak samo jak przychodnie nie muszą posiadać własnej pralni, laboratorium, rozmaitych pracowni, tak samo mogą oddelegować część zadań typowo lekarskich na zewnątrz. W dobie informatyzacji to możliwe, a z nami proste.

3

E-usługi

Liczne zadania z zakresu POZ można wykonywać zdalnie. Już teraz oferujemy e-recepty i stopniowo będziemy zwiększać wolumen usług. Nawet operacje chirurgiczne mogą się odbywać z drugiego końca świata. To kwestia dostępności i zmiany utartych schematów myślowych. 

4

Właściwe zarządzanie

Jest czymś oczywistym, że im dalej od ośrodków, tzw. "akademickich" tym trudniej o lekarzy. Ci też mają swoje wymagania ("dojazd tak ale nie więcej niż 15 km") - nie znaczy to, że 100 km od Gdańska, Poznania, Krakowa, czy Wrocławia jest próżnia. Tym bardziej należy się zdać tutaj na nowoczesne rozwiązania - właśnie takie jak z naszej oferty.

(w nowym oknie)

Zacznijmy działać

"Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba, jest robienie tego co trzeba."

 

- Peter Drucker

bottom of page